geozondas

Radijo ryšio kabeliai
Kabelių ir laidų gamyba
Adapteriai, Slopintuvai

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondas

Projekto numeris: J05-LVPA-K-04-0008
2019.02.01–2021.01.31

Ultra-plačiajuosčio nešiojamo programine įranga valdomo (1÷3,8 GHz) radaro,
skirto aptikimui ir sekimui per įvairaus tipo barjerus, sukūrimas (FRED)


Projekto tikslas: UAB „Geozondas“ kartu su partneriu UAB „Lime Microsystems“ planuoja sukurti pirmąjį pasaulyje mažagabaritinį ultra-plačiajuostį nešiojamą programine įranga valdomą radarą, veikiantį (1-3,8) GHz dažnių diapazone, skirtą aptikimui ir sekimui per sieną ir kitus barjerus.
Toks prietaisas išsiskirs kompaktiškumu, aukštais techniniais parametrais, nedideliu dydžiu, bus laisvai nešiojamas, galės sekti tiek dvimatėje (2D), tiek trimatėje (3D) erdvėje.
Prietaisas sugebės aptikti, atskirti ir sekti kelis gyvus objektus esančius už barjero, nustatyti koordinates tiek judančių, tiek nejudančių gyvų objektų, aptinkant objektų vidinių organų judesius ar krūtinės kilnojimąsi kvėpuojant.
Projekto veiklos: Bus sukurtas dviem režimais veikiantis radaras - dvimačio vaizdo (2D) ir trimačio vaizdo (3D) peršviečiantis (angl. through wall) radaras, į kurio komplektaciją įeis radaro blokas, trikojis ir specializuotas kompiuteris.
Numatyta radaro operacija dviem režimais:
1) Radaro pagrindinis blokas prispaudžiamas prie sienos, radarui valdyti naudojama grafinė vartotojo sąsaja. Kuriant radarą pagrindinis dėmesys bus telkiamas būtent tokiam radaro naudojimui.
2) Radaras statomas ant trikojo ir valdomas nuotoliniu būdu naudojant kompiuterį.
Operatorius turės galimybę keisti signalo dažnius, norint išvengti triukšmų dėl aplinkoje esančių elektronikos prietaisų.

Radaras bus sudarytas iš keleto struktūrinių blokų kuriuos projekto metu planuojama sukurti ir miniatiūrizuoti:
- Priėmimo ir perdavimo antenos, skirtos priimti ir perduoti radijo dažnio signalus
- Radijo įėjimo ir išėjimo pakopos (stiprintuvai, filtrai) atliks signalų stiprinimo funkcijas.
Jos taip pat didins įtaiso jautrumą bei slopins trikdžius. Šios dalys yra ypač svarbios, kadangi planuojamas sukurti radaras turės aptikti ne tik judančius (vaikštančius, bėgančius, kitaip aktyviai judančius) žmones, bet ir nejudančius gyvus žmones, kurie bus aptinkami pagal jų krūtinės judesius kvėpuojant ar pagal širdies plakimą.
- Siųstuvas-imtuvas bus realizuojamas taikant programine įranga valdomą siųstuvą-imtuvą ir atliks radijo signalų formavimo ir apdorojimo funkcijas.
Skaitmeninis apdorojimo blokas – valdymas, apskaičiavimas, algoritmų realizavimas.
Radarui bus sukuriami algoritmai galintys ne tik aptikti, nustatyti koordinates, sekti gyvus objektus esančius už barjero, bet ir atskirti kelis žmones tarpusavyje ir atskirai juos sekti realiu laiku. Algoritmai bus suprojektuoti taip kad galėtų aptikti ir išskirti judančių ir nejudančių gyvų žmonių atspindimus signalus.
- Lietimui jautri įvesties/išvesties sąsaja – duomenų įvedimas/išvedimas, korekcijos.
Vartotojo patogumui į radarą bus integruojamas lietimui jautrus ekranas, kuriuo bus galima valdyti radarą: pasirinkti norimus veikimo dažnius, aptikimo ir atvaizdavimo tipą (dvimatis ar trimatis vaizdas). Bus užtikrinamas greitas sąsajos veikimas ir intuityvus valdymas. Taip pat bus galimybė radarą valdyti nuotoliniu būdu.
Projekto metu bus siekiama pritaikyti programine įranga valdomo radaro koncepciją, kurios pagrindinis privalumas tai, kad daugumą signalo apdorojimo funkcijų realizuota radijo ir programuojamos loginių elementų matricos moduliavimui, kas savo ruožtu įgalina pasiekti didelį kuriamo įtaiso kompaktiškumą ir taikyti jį mobiliuose sprendimuose.
Daugumą signalo apdorojimo funkcijų realizuota radijo ir programuojamos loginių elementų matricos moduliavimui
Projekto nauda: UAB „Geozondas“ bus pirmoji įmonė, kuri naujai kuriamą produktą įdiegs rinkose ir pramonės sektoriuose, t.y. ir vietiniu, ir tarptautiniu mastu, pradedant Europos ir Azijos rinkomis.
Pagrindinė peršviečiančių radarų rinka yra specialiosios ir gelbėjimo pajėgos: policija ir antiteroristiniai padaliniai, pasieniečiai, gaisrininkai, apsaugos ir gelbėjimo komandos. Galutinis projekto rezultatas – sukurtas radaras – leis aptikti gyvus objektus griuvėsiuose po katastrofų ar gaisrų metu, antiteroristinių ir policijos operacijų metu, sumažinant specialiųjų ir gelbėjimo komandų riziką.

Prioritetas: Pažangus elektroninis turinys, technologijos jam kurti ir informacinė sąveika
Finansinę paramą suteikęs fondas: Europos regioninės plėtros fondas
Projektui suteikta finansavimo suma: daugiau nei 815 tūkst. Eur
Projekto vykdytojas: Uždaroji akcinė bendrovė „GEOZONDAS“
Partneris: UAB „Lime Microsystems“
Projekto pradžia : 2019 m. vasario 1 d
Projekto pabaiga : 2021 m. sausio 31 d
Projekto vadovas : Direktorius Borisas Levitas
Kontaktinis asmuo : Direktoriaus pavaduotoja Irina Naidionova
Tel.(8~5) 213 5404
El.pastas:info@geozondas.com


Uždaroji akcinė bendrovė „GEOZONDAS“
T.Ševčenkos g.16, LT-03111, Vilnius, Lithuania
Tel.(8~5) 213 54 04 Fax.(8~5) 233 3816
El.pastas: info@geozondas.com
Web: www.geozondas.lt